W kłótniach argumenty ad persona są powszechne. Zwłaszcza takie jak „jesteś za młody, aby dyskutować ze mną!” lub ” w Twoim wieku nie przystoi …”. Zdarzają się też na co dzień. Czy spotkaliście się z takimi zwrotami/ wyrażeniami/ dogryzkami…
Ostatnio mieliśmy przyjemność porozmawiać z jednym z naszych obserwatorów na temat angielskiego dla seniorów, o którym pisaliśmy w jednym z postów. Bardzo dziękujemy za tę rozmowę, ponieważ uświadomiła nam wiele rzeczy! Okazało się, że angielski dla seniorów nie jest…
Rozmawiałam z Profesor YAKEEL QUIROZ z Harvard Medical School Jest Profesorem w katedrze psychiatrii i neurologii w Massachusetts General Hospital, przy Harvard Medical School;szefową Laboratorium Neuroobrazowania Dziedzicznego Otępienia (demencji); CEO Multicultural Alzheimer’s Prevention Program- MAPP, czyli szefową wielokulturowego programu…
Złożyłam propozycję do ONZ! https://wethepeoples.swae.io/…/5536be3d-cb92-4e2b-a787… Dotyczy zalecenia powszechnej edukacji o prewencji otępienia (demencji) zwłaszcza choroby Alzheimera, począwszy już od najmłodszych lat. Zapraszam do głosowania i komentowania na platformie — rejestracja jest bardzo prosta, a ja będę wdzięczna, widząc wasze…
Szykuje się fantastyczna inicjatywa! Poszukujemy osób z Polski od 80 roku życia, którzy po mniej więcej 75-ce zaczęli robić coś nowego. Np. założyli organizacje, udzielają się w życiu publicznym, założyli bloga lub podcast, napisali książkę i wiele innych. Słowem,…
Ageizm dotyczy każdego bez względu na wiek. Kiedy natomiast kształtują się ageistowskie przekonania? Według World Health Organization (WHO) dzieje się to około 4 roku życia; wtedy dzieci stają się świadome, zauważają stosunek swojej kultury do wieku. Od tego wieku w górę…
Mylenie tych terminów przyczynia się do dezinformacji i pogłębiania problemów związanych z demencją, zwłaszcza choroba Alzheimera .Proszę, rozróżniajcie te terminy! Demencja — właściwą polską nazwą demencji jest otępienie, ale jako że w j. polskim może mieć parę innych znaczeń,…